Pin-up Girl czyli m'Arlena maluje!

Witajcie.Po długich oczekiwaniach na włączenie internetu wreszcie się doczekałam! Jednak nie przychodzę dziś z recenzją a z makijażem. Wspominałam Wam już chyba,że uczę się w szkole Charakteryzacji i Stylizacji? Tak więc, makijaż powstał w ramach zajęć ze stylizacji. Temat - lata '40 czyli znany wszystkim makijaż w stylu pin- up.

Pin-up (z ang. pin-up - przypiąć, powiesić) – określenie używane wobec trendu wywodzącego się z głównie z lat 40. i 50. XX wieku. Pin-up girls (dziewczyny pin-up) były piękne i uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje/bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd ich nazwa).
Współczesne pin-up girls wzorują się przede wszystkim na modzie tamtych lat, ich charakterystyczną cechą są mocne czarne kreski nad górnymi powiekami, długie rzęsy (często sztuczne), mocno pomalowane na czerwono usta oraz "zarumienione" policzki. Charakterystyczne fryzury to głównie loki podpięte po bokach, grzywki - koniecznie podwinięte lub w formie dużych loków. Najbardziej znaną przedstawicielką nurtu pin-up była Marilyn Monroe.
Jedną ze stylizacji pin-up girl jest stylizacja "marynarska", dla której charakterystyczne są granaty z bielą lub czerwienie z bielą (najczęściej paski) lub "cukierkowa", w której dominują kwieciste sukienki – koniecznie rozkloszowane na dole, jak również sukienki w groszki lub paski/prążki. Często pojawiającym się motywem są kokardy i wisienki.


Planuję co jakiś czas prezentować Wam niektóre moje szkolne prace, w sumie to nie tylko blog urodowy a pochwalić się trzeba :) Może znajdzie się jakaś chętna Pani z Warszawy która zechce być moja modelką na zajęciach? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post

8 komentarzy :

 1. ślicznie Ci to wyszło:) modelka też wspaniała:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna modelka w pięknej stylizacji! :) Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że mieszkam tak daleko od Warszawy! Rewelacyjna stylizacja! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna stylizacja..... też bym się skusiła żebym nie miała tak daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie chciałabym wyglądać jak pin up girl;).

  OdpowiedzUsuń
 6. Ty to namalowałaś? WOW!!! Można wiedzieć, skąd te szorty? ;-D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz i zachęcam do dalszej dyskusji.